Notikumi saistībā ar eiro ieviešanu

naudaEiro ieviešana Latvijā bija samērā nesteidzīgs lēmums, taču ar eiro valūtas ieviešanu Latvijā nācās saskarties ar diezgan lielu naudas pieplūdumu. Ja sākotnēji ar 10 latviešiem pietika, lai iegādātos pārtiku un visu nepieciešamo sadzīvei. Eiro ieviešana bija grūts lēmums, kas savā veidā satuvināja Latviju ar Eiropas valstīm vēl vairāk.

Eiro ieviešana uzlabo valsts ekonomiku un atvieglo tirdzniecību starp dažādām Eiropas valstīm. Viens no svarīgākajiem notikumiem, saistībā ar eiro ieviešanu ir tieši naudas skaitīšana. Šī procesa laikā lielveikalu un citu uzņēmumu kasierēm darba netrūka, jo tā naudas summa kas bija latos, bija jāaizvieto ar eiro valūtu. Lai varētu veiksmīgi pāriet no lata uz eiro valūtu, Latvijā 2014. gadā 31. decembrī fiksē eiro kursu pret vienu latu. Tas bija 1.42 pret 1. Interesants notikums saistībā ar eiro ieviešanu Latvijā bija 2 mēnešus vēlāk, kad eiro vērtība attiecībā pret ASV dolāru, zaudēja vērtību.

Ņemot vērā to, ka viens lats bija gandrīz 2 dolāri, tad divus mēnešus vēlāk pēc eiro ieviešanas Latvijā, tas zaudēja savu vērtību un nokrita tik zemu, ka paliek gandrīz dolāra vērtībā. Tas nozīmē, ka mēs pārdevām vienu latu krietni vien neizdevīgāk, nekā to būtu izdarījuši 2 mēnešus vēlāk. Jo tad eiro kurss pret latu būtu fiksēts vismaz 1.92 pret 1 latu. Tā ir milzīga starpība, ņemot vērā summu, kāda tika konvertēta. Apzināti vai nē, tomēr Latvijas iedzīvotāji kārtējo reizi palika zaudētājos. Neskatoties uz šādiem notikumiem eiro ieviešanas laikā, arī priekšniecība, kas ik mēnesi darbiniekiem izmaksāja 400 latu algu, pēkšņi attapās, ka jāmaksā 700 eiro. Tas izklausās pārāk neierasti daudz, tāpēc šo algu samazināja uz 400 eiro. Ne tikai valsts iestādēs, bet arī privātajās kompānijās notika liels iedzīvotāju apčakarējiens. Tādā veidā, nevis veicinot valsts ekonomiku, bet tieši otrādi – to bremzējot. Un ja šos 400 eiro jākonvertē atpakaļ uz latiem, tad Latvijas iedzīvotājs šobrīd saņem ap 220 latiem mēnesī. Tas ir par pilnas slodzes darbu.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *