Finanšu kļūdas, ko pieļauj sievietes

Žurnāls „Forbes” ir apkopojis sliktus finanšu paradumus, kas raksturīgi tieši sievietēm. Ja mēs parasti spējam iedomāties, kā tā ir vienīgi

  1. emocionālā iepirkšanās –

jaunas kurpes, kad pamet mīļotais, kūkas gabaliņš pēc strīda ar partneri, alkohola glāze pēc saspringtas dienas – žurnāls uzrāda vēl septiņus iemeslus, kas neļauj sievietei kļūt par savu finanšu pavēlnieci.

  1. Nav plāna

Naudu tērējot bez ierobežojuma, atļaujoties to, ko gribas tad, kad gribas, nauda plūst nemanot. Plāna sastādīšana palīdzēs iegūt pārskatu par saviem ienākumiem un izdevumiem. Pirmkārt nepieciešams aptvert visus pieejamos ienākumus. Tā var būt darba alga, stipendija, pensija vai pabalsts. Tie var būt arī papildu pasīvie ienākumi – bankas uzkrājumu procenti, ieņēmumi no obligācijām vai akcijām. Ieviešot budžeta plānotāju, Jūs sāksiet apzināties savas iespējas un tērēt atbilstoši savam finanšu stāvoklim.

  1. Nav noorganizēti automātiskie maksājumi

Problēma šajā gadījumā ir tā, ka Jūs vispirms apmaksājat tos rēķinus, kas Jums labāk iepatīkas. Iepazīstieties ar banku pakalpojumu „automātiskais maksājums”, un veiciet vispirms pašus neatliekamākos. Tādējādi neiekļūsiet parādos.

  1. Nesakārtota finanšu vide

Pat nekārtība makā var rosināt haotisku naudas izdošanu. Ja Jūs nekad neieskatāties bankas kontā, lai izvērtētu naudas plūsmu, ja Jums dzīves telpā mētājas čeki un rēķini, ja glabājat vecus rēķinus un kredītkaršu čeku kopijas – laiks ieviest kārtību. Izmetiet nevajadzīgo, veiciniet tīru un viegli aptveramu finanšu pārskatu.

Un citas finanšu kļūdas, ko mēdz pieļaut sievietes. 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *